Вчені припускають, що кава покращує зір

Чашка кави еспресо

Дослідники з канадського Університету Вотерлу вважають, що кофеїн підвищує рівень уважності й здатності до виявлення рухомих об’єктів, а також покращує реакцію.

Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Psychopharmacology.

Гострота зору визначає спроможність людини виявляти й розпізнавати дрібні деталі в статичних (нерухомих) та динамічних (рухомих) умовах. Динамічна гострота зору особливо важлива у багатьох повсякденних діях. У новій науковій роботі дослідники перевірили, як саме кофеїн покращує обробку зорової інформації.

У дослідженні взяв участь 21 доброволець. В один день вони приймали капсулу кофеїну (у дозі 4 мг на 1 кг маси тіла), а другого дня — капсулу плацебо. За допомогою комп’ютерного тесту, розробленого та затвердженого в Університеті Вотерлу, перевіряли гостроту зору за годину й через годину після прийому кофеїну.

Учасники, що прийняли капсули з кофеїном, показали значно більшу точність і більш високу швидкість щодо рухомих цілей малого розміру. Швидкість руху очей і контрастна чутливість, які впливають динамічну гостроту зору, також були чутливі до споживання кофеїну.

За висновками вчених споживання кофеїну може бути корисним для зорової функції людини, підвищуючи пильність та уважність. Це важливо для керування автомобілем, їзди на велосипеді або занять спортом.

Джерело: Redondo, B., Jiménez, R., Molina, R. et al. Effects of caffeine ingestion on dynamic visual acuity: a placebo-controlled, double-blind, balanced-crossover study in low caffeine consumers. Psychopharmacology 238, 3391–3398 (2021).

Поширити: